Jakie cechy ma folia maszynowa?
- Szczegóły
Opakowania foliowe, a zwłaszcza rodzaje folii przeznaczone do zabezpieczania towarów wysyłanych do klienta, są obecnie powszechne i muszą spełniać odpowiednie normy, by zabezpieczyć towar i zachować jego właściwości. Jednym z rodzajów takiej folii jest folia maszynowa. Poniżej wyjaśniamy, czym jest, do czego służy i jakie ma właściwości.
Czym jest folia maszynowa?
Folią maszynową nazywa się rodzaj folii stretch, która przeznaczona jest do pakowania maszynowego towaru umieszczonego na paletach. Proces pakowania usprawniają owijarki typu automatycznego lub półautomatycznego. Dzięki nim pakowanie przebiega efektywnie, co jest niezwykle ważne w przedsiębiorstwach ze znaczną rotacją towarów. Zadaniami folii maszynowej wykorzystywanej w ten sposób są: ułatwienie transportu dzięki organizacji mniejszych opakowań w większe ładunki, stabilizacja produktów na palecie, zabezpieczenie towaru przed wypadnięciem z opakowań kartonowych i przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz kurzem.
Czym cechuje się folia maszynowa stretch?
Folia maszynowa stretch jest tak funkcjonalna przede wszystkim ze względu na bardzo dużą wytrzymałość na ciągnięcie, rozrywanie i inne uszkodzenia. Dzięki temu zabezpiecza towar nie tylko podczas magazynowania, ale również podczas transportu, kiedy może zdarzyć się najwięcej strat. Aby wykorzystać w pełni zalety folii maszynowej, należy dobrać jej grubość do przeznaczenia, chociaż można zdecydować się na wariant uniwersalny. Odpowiednio wybrana i zastosowana folia estetycznie owija produkt i dokładnie przylegając. Ważnymi cechami folii maszynowej są: bezpieczeństwo jej stosowania, łatwość w przechowywaniu, możliwość stosowania z produktami spożywczymi i opakowaniami wielkogabarytowymi oraz niska cena, co z pewnością jest ważne dla małych i początkujących firm.